Yeni Başlayacaklar İçin Birkaç Karavan Tüyosu
Yeni Başlayacaklar İçin Birkaç Karavan Tüyosu

Antalya karavan kiralama firması olarak bizleri tercih edenler, kimi zaman uzun zamandır karavanla seyahat edenler arasında olsalar da, kimileri daha yeni karavana ve bu kültüre aşina olanlar arasından olabiliyor. Bu nedenle, karavan kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç tüyoyu Antalya karavan kiralama öncesi sizler için hazırladık;


• Elektrik ve su karavanın hayat kaynağıdır
Ne olursa olsun susuz ve elektriksiz kalmamak için yola çıkarken mutlaka karavanınızın aküsünü ve su deposunu kontrol edin. Susuz ve elektriksiz kalmak sizler için hoş olmayacaktır.
• Rotasız yola çıkın ancak yine de bir planınız olsun
Seyahatlere plansız çıkmak ve yüreğimizin götürdüğü yere gitmek, seyahatin en keyifli halidir. Ancak, kimi zaman tamamen plansız olmak bizleri zor durumda bırakabilir. Geceyi geçireceğimiz yerde kamp alanı ya da karavanı park edeceğimiz bir park alanı var mı? Dikkat etmek gerekir.
• Konaklayacağınız yerler uçurum kenarları olmasın
Oldukça güzel manzarası hoş bir dağa tırmandınız ve orada geceyi geçirmeye karar verdiniz. Muhakkak kamp alanı olarak aracınızı park edeceğiniz bölgenin yer şekilleri açısından güvenli olduğuna emin olun.
Antalya Karavan, kiralama esnasında bölge haritaları ve tavsiyeleri takviyesinde muhakkak bulunur.


Karavan İle Doğa Sporlarına Bir Adım Daha Yaklaşın


Karavanınız ile seyahat ederken, bisikletinizi yanınızda taşımak güzel bir ayrıntı ve lüks olacaktır.
Karavanın üst bölgesine takılabilen bir aparat ile, kendinizin ve ailenizin bisikletlerini de tatil alanınıza götürebilirsiniz. Böylece, tatiliniz daha aktif bir hal alır. Aynı zamanda karavanınızı park ederek, araç ile giremeyeceğiniz alanlara bisiklet ile girip daha çok keşif yapabilirsiniz. Bu nedenle Antalya karavan kiralaması yaparken, karavanda bisiklet taşınabilecek bölme olup olmadığına dikkat etmelisiniz.


Karavanlarda Tuvalet Kullanımı


Bir karavanda bulunan su tankı 10 ile 30 litre civarında olacaktır. Karavanlarda bu miktarda yer alan su ile, bir gün içerisinde duş almak ve bulaşık gibi aktiviteleri yerine getirmek mümkün olacaktır. Tuvalet için karavanlarda kullanılan kirli su haznesi mevcuttur. Bu haznenin temizlenmesi, bir püskürtme aracı ile gerçekleşir. Kişiler bu temizlemenin caddelerde değil, doğal alanlarda olmasına dikkat etmelidirler. Boşaltma işlemi otomatik olarak yapılacağı gibi, manuel olarak kişilerin kendileri tarafından da gerçekleştirebilir. Doğa ile daha yakın olmak adına çıktığımız bu seyahatimizde doğaya zarar vermememiz gerektiğini unutmayalım. Ünlü bir sözde söylendiği gibi, doğada bırakacağımız tek ayrıntı, ayak izlerimiz olmalı.


Karavanlarda İlk Kez Yolculuk Nasıldır?


Karavanın büyüklüğü ve genişliği nedeniyle, içerisinde seyahat etmek normalden daha farklı olacaktır. Seyahat esnasında kişiler ilk defaya mahsus mide bulantısı yaşayabilirler ancak bu geçici ve olağan bir histir. Bir süre sonra bu sarsıntıya bünye alışacağından, kişiler daha fazla rahatsızlık çekmeyecekler ve karavan ile seyahat etmenin ayırdına ve heyecanına varabileceklerdir. Antalya kiralık karavan arayanlar, firmamızı seçerek pişman olmayacaklar.