Türkiye’de Gelişmekte Olan Karavan İle Seyahatin, Bir Parçası Olun
Türkiye’de Gelişmekte Olan Karavan İle Seyahatin, Bir Parçası Olun

Antalya kiralık karavan artık konforlu karavanları ile seçenekler arasında. Geçmiş zamanlarda, bungalov evlerde, otellerde konaklama gibi seçenekler oldukça revaçtaydı ancak şimdiki zamanda artık şehrin gürültüsünden kaçmak isteyen insanlar, soluğu kamp alanlarında alıyorlar. Bu nedenle, Antalya karavan kiralama firması arayışları da doruğa çıkmış bulunuyor. Kamp alanını belirlediğinizde ve kamp alanına gitmek istediğinizde fazla düşünmeyin, Antalya karavan seçeneklerimiz arasından dilediğinizi seçin. Karavan kiralamaya karar verdiniz fakat, nasıl ve nereden yapacağınızı bilmiyorsanız, firmamız ile aklınızdaki soru işaretlerine bir son verebilirsiniz.


Karavanlarda Tuvalet Kullanımı


Çoğu zaman kamp alanlarında banyo ihtiyaçlarını karşılamak mümkün olmaktadır ancak, kiralamış olduğunuz karavanınız ile, bir süre seyahat etmek ve doğada kalmak planları yapmışsanız, doğaya zarar vermemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Karavanlarla birlikte gelen farklı banyo seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler şöyledir:
• Porta potti taşınabilir tuvalet,
Bu tuvalet parçalara ayrılabilir ve koku yapmaz.
• Dıştan kasetli sabit tuvalet,
Bu tuvalet tipinde kimyasallar parçalanır ve diğerlerine göre daha hijyenik olarak kabul edilir.
• Yat tipi tuvalet,
Söz konusu tuvalet, deniz araçlarında da kullanışlı olarak addedilir.
Antalya karavan kiralaması sonrası kişilerin tuvaletleri ile alakalı bir işlem yapmaları gerekmez. Sağlıklı ve hijyenik tuvalet opsiyonları karavan ile birlikte yer alacaktır.


Dünden Bugüne Karavan


Karavan, seneler önce, kervan şeklinde ortaya çıkmıştır. Daha o zamanlarda kervanlar, tekerlek üzerinde eşya ve insan taşıyan binek hayvanları ile hareket edebilen araçlara verilen isimdi. İlk karavan 1919 senesinde üretildi ve bu üretim Birmingham’da yapıldı. İlk oluştuğu zamanlarda içerik olarak çok zengin olmayan karavanlarda şu anda teknolojik pek çok ürüne, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi alet ve edevatlara rastlamak mümkün.


Karavan Özelliklerimiz Nelerdir?


Tercihini Antalya kiralık karavandan yana kullanan kamp severler, aynı anda hem eğlenceli hem sağlıklı hem de lüks bir tatilin kapılarını aralamış olacaklar. Firmamız dahilinde kiralaması yapılan karavanlarımız, klimalıdır ve içerisinde elektrik mevcuttur. Aynı zamanda karavanlarda, ısıtıcı, nevresim takımları, tencereler, tavalar, elekrik uzatma kabloları, sıcak su termosifonu, duş, tuvalet, özel ısıtma sistemi mevcuttur. Karavan içerisinde kişiler ihtiyaçları olan her şeye rahatlıkla erişebilirler. Karavanlar, özellikle kışları, motor ile birlikte çalışan ısıtma sistemi sayesinde kullanışlıdır.


Karavanlar Kamp Alanlarında Neden Kullanışlıdır?


Özellikle küçük çocuk sahibi olan kişiler, muhakkak karavan tercihlerini gözden geçirmelidir. Kamping alanlarının özelliği, elbette doğa ile iç içe, teknolojiden uzak bir tatil zamanı geçirmektir. Ancak bu elbette konforu tamamen elden bırakmak anlamına gelmez. Kamp tencereleri içinde yemeklerinizi pişirebilir, ağaçların arasına astığınız hamağınızda dinlenebilirsiniz ancak, elbette gece olduğunda herkes rahat bir yatakta uyumak isteyecektir. Çocuklarınızla birlikte kamp yapmak için de, karavan seçeneği mantıklı olacaktır. Acil durumlarda karavan içerisinde yer alan malzemelerden yararlanarak, tatillerde oluşabilecek küçük krizler önlenir.