Karavancı Selamı Diye Bir Gelenek:)
Karavancı Selamı Diye Bir Gelenek:)

Antalya havaalanı karavan kiralama şirketi içerisinde yer alan firmalar arasında olan bizler de, karavancı selamı ile birbirimizi selamlıyoruz. Karavancı selamı denen olay, gerçekten de karavancılar arasında mevcut. Karavanı olanlar, yolda birbirlerini gördüklerinde her zaman korna çalarak birbirlerini selamlarlar. Aşırıya kaçmadığı müddetçe, hoş olan bu gelenek, karavan ile seyahat eden kişileri de birbirine yaklaştırıyor. Bir alanda karavanı olan kişiler daima bir araya gelir ve birbirlerine yardımcı olurlar. Bu da karavan kültürünün bir parçası.


Karavan Hakkında Bilinmeyenler


Karavan kültürü çok eskilere dayanan bir kültürdür. Eski zamanlarda, insanlar bir yerden bir başka yere göz ettiklerinde, bütün yüklerini de sırtlarında ya da binek hayvanlarının üstlerinde taşırlar. Gittikleri yere ulaşana kadar da, buldukları uygun alanlarda, yüklerini indirerek konaklarlar. Bu geçip giden insan grubuna da kervan adı verilir. Kervanlar, gün geçtikçe sona erdi çünkü artık taşımacılığın çok daha hızlı ve kolay yolu bulundu. Kervancılık ise hala mevcudiyetini devam ettiriyor ancak kervan değil, karavan olarak. Karavanlar, 18. yy’ın sonlarına doğru ilk defa Birleşik Krallık’ta icat edildi. Pek çok türde farklı dönemlere uygun karavanlar üretildi. Öyle ki, savaş zamanı askerlerin konaklamaları adına, savaş alanına uygun karavanlar üretiliyordu. Her ne kadar kötü bir ayrıntı olsa da, bu durum karavan kültürünün hızla geliştiğini gösteriyordu. Günümüzde gelişmiş ülkelerde pek çok aile karavana sahip olabiliyor. Karavan hem tatilleri ekonomik hem de daha eğlenceli hale getiriyor.


Bir Karavanım Olsa


Antalya karavan kiralaması ile tanışmadan önce, neredeyse herkesin aklından ya da cümlelerinden geçirdiği bir ayrıntı, bir karavanım olsa değil midir? Hep dizilerde, filmlerde, romanlarda, karavanla seyahat eden ve mutlu olan insanlar kareografilerine rastlarız. Aslında karavan, gözümüzde büyüttüğümüz kadar uzak bir tatil seçeneği değil. B ehliyeti olan herkes firmamız Antalya Karavan ile karavan kiralayabilir ve tatil yapmanın başka bir boyutuna erişebilir.


Karavan Konforsuz Bir Tatil Aracı mıdır?


Antalya havalimanı kiralık karavan firmamız, sizlere konforun farklı bir alternatifini sunuyor. Karavan ile seyahat ediyor olmak, kimilerinin kulağına rahatsızlık verici olarak yansıyor. Kimse uzun zaman bekleyerek elde etmiş olduğu tatil hakkını, rahat edemeyeceği bir alanda harcamak istemeyecektir. Bu nedenle, kiralık karavanınızı seçerken de ona göre davranmalısınız. Karavan ebatları belli ölçülerdedir. Bir kısmı daha büyük olsa da ölçülere neredeyse standart diyebiliriz ancak, burada önemli olan nokta, karavan içinin nasıl dizayn edildiğidir. En verimli dizayn şekli ile, küçük bir karavana pek çok eşya sığdırmak mümkün olacaktır. Bu nedenle sizler de, ergonomik şekilde döşenmiş olan Antalya karavan kiralama firmamıza uğrayabilirsiniz.