Karavan Kiralamak Artık Çok Kolay ve Ucuz
Karavan Kiralamak Artık Çok Kolay ve Ucuz

Karavan Seyahatleri Artık Ne İmkansız Ne Pahalı

 

Antalya havaalanı karavan kiralama şirketi olarak, ne yaparsak tatil severlerin hayallerini gerçeğe dönüştürürüz diye düşündük ve sonunda, karavan kiralama şirketinde karar kıldık. Bilindiği üzere, gerek izin belgeleri, gerek vergileri ile, bir karavan satın almak bir anda külfetli bir iş ancak, karavan tatillerine çıkıyor olmak için ne bu külfetin altına hemen girmeye ne de uzun süre beklemeye gerek var çünkü Antalya Karavan sizler için karavan kiralar. Karavan kiralamak için tek yapmanız gereken bir ehliyet sahibi olmak ve firmamız ile iletişime geçmek. Antalya karavan kiralama şirketi olan bizler, karavanlarda, tatiliniz için gereken her türlü ekipmanı hazırlarız. Sizlere yalnızca, bu güzel tatile iştirak etmek kalır.


Kamp Yolculuklarında Yanımızda Bulunması Gerekenler


Kamp tatili için yapılan hazırlık çantalarından bir tanesi muhakkak bir ilk yardım çantası olmalıdır. Kişiler kamp esnasında böcek ısırması ya da bir bitkiye geliştirilen alerjik reaksiyonlar nedeniyle rahatsızlanabilirler. Bu durumlarda tatilin yarıda kesilmemesi adına, gerekli materyalleri bulundurmak gerekir. Antalya karavan kiralaması sonrasında firma olarak sizleri ilk yardım bağlamında bilgilendirmekteyiz.
Çekme Karavan Nedir?
Normal karavandan daha farklı dizayn edilmiş ve daha farklı bir algoritmaya sahip olan çekme karavanlar, araçların arkasına iliştirilmek sureti ile hareket eden, motorsuz karavanlardır. Bu karavanlar için ek bir ehliyete sahip olmaya gerek yoktur. Kişiler yalnızca arabaların arkasına çekme karavanı bağlarlar ve karavan tekerlekleri olduğundan araba ile birlikte hareket eder. Diğer karavanların aksine, trafikte çekme karavanın içerisinde seyahat etmek, elbette hem tehlikeli hem de yasaktır.


Karavanlarda Elektrik ve Su Nasıl Tedarik Edilir?


Karavanın büyüklüğüne göre, karavanlarda bir su deposu mevcuttur. Depoda yaklaşık 40 litre su bulundurmak mümkündür. Elektrik, karavanın motorunun çalışması ile elde edilir. Bazı durumlarda karavanın aküsü kullanılır. Akü çok sık kullanıldığında çok çabuk bitebilir bu nedenle bu noktaya dikkat edilmelidir. Karavanlara su tedariği, eğer kişiler resmi bir kamp alanındalarsa, kamp alanının sağladığı olanaklar ile karşılanır. Doğada herhangi bir yerde karavanla kamp yapmakta olan kişiler ise, herhangi bir çeşme bulduklarında, ek bidonlarla yedek su tedariği oluşturmalılardır.


Karavanlarda Güvenlik Önlemleri Gerekir mi?


Trafiğe çıkmış olan her araçta olması gerektiği gibi, karavanlarda da güvenlik önem arz eder. Olası herhangi bir kazaya karşın, kişiler muhakkak ilk yardım alet edevatlarını yanında bulundurmalıdır. Karavan park edilen yerin yasal park yeri ve güvenli olduğuna dikkat edilmelidir. Karavanlar kütle ve hacim olarak diğer araçlardan fazla alan kapladıklarından, çoğu bölgede ticari araç park edilen park yerlerine karavan park etmek mümkün olmaz ancak, Türkiye’de gelişmiş olan karavan kültürünün etkisiyle, artık karavanlar için yeterli miktarda park alanları mevcuttur. Antalya karavan kiralayanlar, farklı bir tatilin ayırdına varacaklar.