Karavan İle Seyahat Etmenin İncelikleri
Karavan İle Seyahat Etmenin İncelikleri

Antalya kiralık karavan arayan kişiler, çoğunlukla karavan kültürünü bir takım mecralardan araştırmış olan kişilerdir. Yine de karavan seyahatlerinin, kimsenin bilmediği incelikleri bulunur. Bu şekilde seyahatlar daha eğlenceli, daha konforlu ve daha ilgi çekici hale gelir. Karavan tatilleri, kişilerin gürültüden ve stresten uzaklaşmak istemeleri adına tercih edilir. Bu nedenle, bu kültürden bahsederken, stres, endişe, zaman ve mekan kavramlarına yer vermemek gerekir. Zira karavan demek bir nevi zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın tatil yapmak ve özgürlük demektir. İşte Antalya Karavan ile, karavanlarını kiralayıp, ilk yolculuklarına çıkanlar için birkaç küçük bilgi:
• Yolculuk esnasında su ve elektrik tüketimine oldukça dikkat edin.
Su insanlar için hayati önem taşır. Suyun bitmesi durumunda, yedek suyunuz yoksa, bir sonraki su kaynağına erişene kadar sıkıntı çekebilirsiniz.
• Tuvalet boşaltımınızı, caddelere ve sokaklara yapmayın.
Tuvalette biriken atık maddeler, kimyasallarla karışmadığı müddetçe, doğaya faydalı olabilecek maddelerdir. Bu nedenle, tuvalet boşaltımı yapılacağı esnada, çevreyi kirletmeyecek bir alanda olunmasına dikkat edilmelidir.
• Seyahatinizi ölümsüzleştirin.
Her ne kadar sık sık fotoğraf çekerek vakit kaybetmek istemiyor da olsanız, geriye dönüp baktığınızda aynı tatili yeniden yapmayı isteyeceğiniz anılar biriktirmiş olmak, sizlere iyi gelecektir.

 

Bir Çingene Geleneği: Karavan


Antalya havalimanı karavan kiralama şirketi olarak, sizlere her modelde ve çeşitte karavan imkanları sunmadan önce, karavancılık kültürünü araştırdık. Karavan en eski tarihlerden günümüze geldiğimizde, resmi olarak çingeneler tarafından ilk defa kullanıldı. Bu çingeneler, arabalarının içini bir ev gibi süslerlerdi. Arabalarında her türlü eşyayı bulmak mümkündü. Biblolardan tablolara, radyolardan süslü duvar saatlerine kadar. Onlar için ayrıca bir ev yoktu. Arabaları onların evleriydi de aynı zamanda. Elbette bu arabalar, şu anda olduğu gibi motorlu arabalar değildi. Onların arabaları atlar tarafından çekiliyordu. Çingenelerin arabaların içinde yaşamaya karar verdikleri nokta ise, yollarda hızla artan trafik olmuştur. Çingene karavanları şimdilerde Birleşik Krallık’ta üretilir ve bu süslü karavan geleneği canlı tutulmaya çalışılır. Antalya karavan kiralama firmamızdan, çingene karavanı türünde karavanlar kiralayabileceksiniz.


Kaç Çeşit Kiralık Karavan Var?


Karavanları iki çeşitte kategorilendirmek mümkün olacaktır. Çekme karavan ve motokaravan şeklinde iki ayrı karavan bulunur. Bu karavanlardan çekme karavan olanı, herhangi bir motora sahip değildir. Araçların arkasına bağlanmak sureti ile, çekilerek taşınması gereken bu karavan, ebat olarak oldukça küçük olmaktadır. Çekme karavanların içerisinde yaşamak, ayağa kalkmak ya da oturmak pek mümkğn olmayacaktır. Çekme karavanlar yalnızca içeride uyumak ya da çok basit birkaç faaliyet daha gerçekleştirmek için kullanışlıdır. Motokaravanlar, minibüs şeklinde bir aracın dizayn edilmesi neticesi ile oluşturulur. Bu şekilde olan karavanlar ile, ruhsat olamadan trafiğe çıkmak mümkün olmayacaktır. Ayrıca kişilerin B ehliyet sahibi olmaları gerekir. Kiralık karavan Antalya havalimanında, firmamız tarafından temin edilir. Firmamız ile, istediğiniz ölçüde motokaravan edinebilirsiniz.